31 Ekim 2017 Salı

Dünyada Bir Yerdeyim“sen tek başına bir doğrusun” dedi,
“ama sadece tek başına..”

Hayatın bana sıkılmadan tekrarını izlettiği bir durum var ki o da duyduğum ayrılık cümlelerinin insan etine bürünmüş muhteşem gösterisi. Yine onlardan birindeydik.
İzmir'e sevişmeye gidip zatürre olup dönmüştüm. Büyük sözü dinlemeliydim. İzmir'in kızları hakikaten insanı çarpıyormuş... (o istanbul havası değil miydi yiaa?)

Söylenmemiş sözlerim o kadar çoktur ki şu hayata. Çoğu zaman kurmak isteyeceğim cümlenin önüne geçer bu sitemli cümle yığınlığı. Ondandır belki bazı anlarda hep sessiz kalışım. Kurduğum her cümlenin hakikatine inandığım ve kutsallaştırdığım için sayısallık üzerine pek durmam. Bazen bir cümle ile bin cümlenin etkisi aynıdır. Havamı sikeyim.

İnsanları izlemeyi severim onlardan kaçmayı sevdiğim kadar. Bu durum birkaç bilinmez denklemi bir araya getirebiliyor haliyle. Hem kaçmak hem onların arasında olmak için sıkışır kalırsın arasında.
Bir arkadaşım demişti, o kadar yalnızsın ki hep meydanlarda buluşmak istiyorsun demişti. Karşımda duran biçimsiz duvardan bir ayna oluşturup kendimi izlemiştim bir süre. Hak vermiş ama bozuntuya vermemiştim.

Söylenmemiş sözler vardır ya bir de... Yutup geçeriz onları. Sanırız ki yuttuğumuzla kalacak bu kelime yığını. Bilmeyiz ki asitlidir o sözcükler, yakar gider bütün ahlarımızı.

“ama sadece tek başına..” dedi,
“sen tek başına bir doğrusun”

Nereden tutarsan tut. Neresinden bakarsan bak iyi terk edilmiştim.
Filmi geriye sarmıştım. Sonuç aynıydı. Porno filmlerini tersten izlemeye başladığımdan beri keyifsizdi her şey.
 Özenle seçilmeyen, kalbin ve acının harmanladığı cümleler en can alıcı olanlarıydı.
İzmir'e gitmiştim. Zatürre olduğumdan sevişememiştim.

2 yorum:

  1. HANİ BÖYLE YUMRU OLUR DA YUTAMAZSIN, KİMLER KİMLER DEĞER GEÇER DE DURMAZ KANAMASI.. NE GÜZEL YAZIDIR O. YÜREĞİNE SAĞLIKLAR SAĞLIKLAR. @safrasari

    YanıtlaSil